Matej Predojević Petrić

Matej Predojević Petrić, tenor

Voditelj škole pjevanja, glazbenog studija i mentor pjevanja – Glazbena galerija, Zagreb

Pjevanje je usavršavao kod eminentnih vokalnih pedagoga poput Anatoli Gousseva, Cynthie Hansell -Bakić, Dunje Vejzović, Tomislava Mužeka, Francisca Araize, Stojana Stojanova i drugih. Završio je 4. godinu integriranog prijediplomskog i diplomskog studija pjevanja u klasi prof. Dunje Vejzović na Muzičkoj akademiji u Zagrebu i trenutno je student završne pete godine pjevanja na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Cynthie Hansell –Bakić.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pohađao je seminare iz lieda kod prof. Gerharta Zellera i Anemarie Zeller, kao i operne seminare kod prof. Dunje Vejzović na Rabu, Tomislava Mužeka u Zagrebu, meksičkog tenora prof. Francisca Araize u Beču kao i operni masterclass prof. Anatoli Gousseva u Samoboru na Youngmasters Voice Masterclassu.

Dobitnik je više nagrada na državnim i međunarodnim natjecanjima , a posebno izdvaja 1.nagradu i specijalnu nagradu organizatora natjecanja na međunarodnom pjevačkom natjecanju „Lazar Jovanović” u Beogradu.

Nastupa na mnogobrojnim projektima, koncertima te gala opernim koncertima kao solist uz pratnju korepetitora, zborova i orkestara muzičkih akademija u Puli i Zagrebu, hrvatskog komornog orkestra, orkestara zagrebačkoga i riječkog narodnog kazališta te uz orgulje na koncertima iz serije koncerata orguljaškog festivala Heferer.
Od opernih projekata nastupio je kao Bubi u Menottijevoj operi „Amelija ide na ples” u kazalištu „Mala Scena”, zatim studijski u ulozi Danielija u Verdijevoj operi „Sicilijanske večernje” u HNK u Zagrebu, kao Gericault u Papandopulovoj operi „Madame Buffault” u HNK u Zagrebu, kao Rektor u Janačekovoj operi „Lyshka Bystroushka” u HNK u Zagrebu.
Nastupio je kao tenor solist u Gounodovom djelu Mors et Vita u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog, u Božićnom oratoriju C. Sainta Saensa, u Bachovom Magnificatu, u Rossinijevoj Petite messe solennelle i u Mozartovoj Krunidbenoj misi.

U srpnju 2017. je nastupio na Metropolitan International Music Festivalu za mlade operne pjevače kao jedini pjevač iz Europe u New Yorku (SAD) gdje je koncertno izvodio ulogu Rodolfa u Puccinijevoj operi „La Bohème” , a u lipnju 2018 ostvaruje svoj profesionalni debut kao Flavio u Bellinijevoj operi “Norma“ u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca u Rijeci.
U prosincu 2018. izvodio je arije i duet iz opere Cavalleria rusticana-uloga Turiddua na Mascagni New Generation Festivalu uz pratnju simfonijskog orkestra konzervatorija Santa Cecilije i pod ravnanjem maestra Galeatija u Rimu.

Pedagoškim radom se bavi od 2016 godine, a od ljeta 2019. postaje voditelj škole pjevanja, glazbenog studija i mentor u Modernoj glazbenoj školi – Glazbena galerija Zagreb.

Uz mnogobrojne nastupe na opernim pozornicama i koncertima, nastupa i sa svojim MPP triom.